Menu
Przedszkole Dzieci Świata

Posiłki

W przedszkolu Dzieci Świata jemy zdrowo, smacznie, różnorodnie i kolorowo.

 

W codziennym menu znajduje się duża ilość warzyw i owoców sezonowych. Nie zapominamy również o suszonych owocach, pestkach  słonecznika i dyni do chrupania oraz pieczeniu domowych ciast.

W każdej sali znajduje się woda mineralna, do której dzieci mają  swobodny dostęp.

 

Przy wsparciu dietetyka nasze dwie panie kucharki w odpowiednio wyposażonej przedszkolnej kuchni przygotowują wspaniałe dania. W swoim menu uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci z alergią pokarmową.

 

Dbamy o to aby posiłki były przygotowywane i serwowane w taki sposób ,aby dzieci chętnie po nie sięgały. Zdrowe posiłki i naukę właściwych nawyków żywieniowych traktujemy jako jedno z naszych podstawowych zadań.

 

Starsze dzieci pod czujnym okiem nauczycieli samodzielnie przygotowują pierwszy podwieczorek. Ucząc się samodzielności odkrywają magiczny świat smaków, aromatów, estetyki i kultury jedzenia.

 

Przedszkole „Dzieci Świata” dba o zdrowe i prawidłowe żywienie swoich podopiecznych.  Dzieci otrzymują codziennie cztery nielimitowane posiłki:

 

9:00 śniadanie

12:30 obiad ( zupa i II danie)

15:00 pierwszy podwieczorek

17:00 drugi podwieczorek.

 

Dbając o właściwą  atmosferę i kulturę zachowania przy stole, wprowadzając nowe smaki i potrawy do naszego menu uczymy dzieci otwartości na świat.

 

 

 

 
 
Copyright © Przedszkole Dzieci Świata 2009 - 2022 | Wykonanie: Lemon IT