Menu
Przedszkole Dzieci Świata

Angielski 

W Przedszkolu Dzieci Świata codzienne zajęcia językowe wypełnione są kreatywnymi aktywnościami, dzięki którym dziecko z przyjemnością odkodowuje język angielski.

Metoda odkodowywania języka

Każdy język posiada własny, unikatowy kod językowy. Jest to swoiste równanie matematyczne, które by płynnie posługiwać się językiem należy prawidłowo rozwiązać. Idąc tropem prawidłowego rozwoju mowy na zajęciach z wykorzystaniem metody odkodowywania języka dziecko zaczyna prawidłowo przyswajać a później używać język angielski. 

A wszystko to podane jest w atrakcyjnej dla dziecka formie zabawy i okraszone dużą ilością piosenek oraz zabaw muzycznych. 

Nie jest to zatem tylko zwykłe osłuchanie się z językiem obcym, czy przyswojenie kilku słówek lub piosenek po angielsku. Dzięki nam dziecko stawia solidny fundament językowy. 

Globalne czytanie w języku angielskim (metoda RUN – Repeat Understood Name)

Istotnym elementem metody odkodowywania języka jest wczesna nauka czytania w języku angielskim. Język tworzy się wówczas w umyśle dziecka od słowa przeczytanego do wypowiedzianego – słowo początkowo odczytane przez dziecko jest inspiracją do samodzielnego wypowiedzenia (użycia w komunikacji). Nauka globalnego czytania w języku angielskim jest naśladowaniem etapów nabywania mowy: powtarzania (repeat), rozumienia (understood) oraz nazywania (name), czyli samodzielnego czytania. 

Dzięki wczesnej nauce czytania w języku angielskim dziecko:

– uniknie błędów w pisowni wyrazów w języku angielskim

– uczy się czytania ze zrozumieniem

– rozwija język, a co za tym idzie poszerza swój potencjał intelektualny

– odczuwa sukces i wiarę we własne możliwości

– jest świetnie przygotowane do nauki w szkole

 

Nie zapominajmy, że dzieci w wieku przedszkolnym są otwarte na otaczający je świat. Podczas zabaw, osłuchania się z piosenkami, rymowankami i wielozmysłowym poznaniem otaczających je rzeczy naturalnie i mimowolnie potrafią odtwarzać zasłyszane słowa, zdania i gesty. Dlatego też, nasze zajęcia języka angielskiego to podróż do krainy zabawy, podczas, której przy okazji wykonywania różnych czynności, nauki multisensorycznej, korzystania z gier, książek, kart tematycznych rozwijamy umiejętności motoryczne, słuchowe, uczymy rytmu i intuicji języka. Można by zapytać jak to jest możliwe? Co zrobić, żeby lekcje języka angielskiego dla najmłodszych należały do udanych? Oto recepta – nasze przedszkolaki, na każdych zajęciach wybierają się w podróż do krajów anglojęzycznych, chowają podczas lotu język polski do magicznej szkatułki i z przyjemnością uczą się języka angielskiego.

W ramach czesnego realizujemy również program warsztatów w całości prowadzonych w języku angielskim:

● SCIENCE STARS –niezwykła podróż dookoła świata, spotkanie z różnorodnością przyrody ze wszystkich stref klimatycznych oraz z kulturą i sztuką z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. W ramach zajęć prowadzone są warsztaty i laboratoria, na których dzieci przeprowadzają doświadczenia przyrodnicze.

● COOKING STARS – warsztaty kulinarne dla każdego, kto chciałby spróbować, jak smakuje np. walc. Zajęcia polegają na wspólnym przyrządzaniu pyszności z wykorzystaniem różnorodnych składników i przypraw z całego świata. Inspiracją do przepisów kulinarnych tworzonych przez dzieci są utwory muzyczne. Warsztaty powstały według autorskiego pomysłu. Są prowadzone w języku angielskim, przy akompaniamencie ciekawej muzyki. Dzieci poznają egzotyczne i tradycyjne smaki. Na koniec każdych zajęć mogą same ocenić efekty swojej pracy, a także poczęstować nimi rodziców.

 

Nad najwyższa jakością zajęć języka angielskiego czuwa metodyk Magdalena Malinowska czynna uczestniczka wielu konferencji i szkoleń z zakresu neurodydktyki, pedagogiki Montessori, psychologii i terapii neurobiologicznej Metody Krakowskiej. Absolwentka Akademii Metodyka PASE. Prelegentka konferencji EduKids EduNation , Politechniki Warszawskiej i Oxford University Press. Manager metodyczny Mała Lingua grupa PWN. Od trzech lat związana z muzycznymi przedszkolami Piotra Rubika Rubik Music School. 

 

Przedszkole jest wyróżnione certyfikatem Oxford University Press.

 

 

 

 
 
Copyright © Przedszkole Dzieci Świata 2009 - 2022 | Wykonanie: Lemon IT